آموزش تخصصی نرم افزارهای ادوبی

آموزشگاه سه کاج ادوبی ایکس دی

Adobe XD CC 2019

 

ادوبی ایکس دی

ادوبی ایکس دی ساخته شده برای طراحانی مثل شما. این نرم افزار به شما سریع ترین روش را برای طراحی رابط کاربری، آماده سازی پروتوتایپ (پیش نمونه) و اشتراک گذاری آن با مشتری و یا دیگران را ارائه می دهد. از طراحی موبایل گرفته تا اپلیکیشن موبایل.

۶ نفر

پس از تکمیل ظرفیت

ظرفیت

تاریخ شروع

نرم افزار:

مدرس:

مهدی مرتضی پور

شهریه

۲۸۰۰.۰۰۰ تومان

ساعت

۹:۰۰ تا ۱۲:۰۰

روز

سه شنبه و چهارشنبه

مدت:

۱۸ ساعت

XD CC 2019

Adobe XD

ادوبی ایکس یکی از برنامه های نسبتا جدید کریتیو کلود می باشد که برای رقابت با نرم افزار اسکچ اپل وارد میدان شد. مانند دیگر نرم افزار های این شرکت اقبال خوبی نصیب آن شد و بسیاری از طراحان به آن روی آوردند.

شما در این دوره ابتدا با اصطلاحات و مبانی طراحی وب و اپلیکیشن آشنا خواهید شد. تعریف طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) و تفاوت این دو برای شما با ذکر مثال تشریح خواهد شد. استفاده از ابزار ها به صورت مفصل آموزش داده خواهد شد. طراحی لندینگ پیج، هدر و فوتر، لاگین پیج، صفحه دشبورد، اپلیکیشن موبایل و ... آموزش داده خواهد شد.

در ادامه در مورد فرمت خروجی ادوبی ایکس دی صحبت خواهد شد. وارد کردن فرمت های مختلف مانند Ai و Eps و کار با لایه های وکتور در ایکس دی نیز تشریح خواهد شد. همچنین این نرم افزار توانایی باز کردن خروجی نرم افزار اسکچ اپل را دارد که به آن هم پرداخته خواهد شد.

یکی از مهمترین موارد هم گرفتن خروجی از لایه ها و المان های مختلف طراحی شده برای برنامه نویسان و اجرای فرنت اند در سایز های یک، دو و سه برابر است که حتما به این موضوع نیز اشاره می شود. نکته آخر آموزش باز کردن خروجی مناسب در افتر افکت برای پیاده سازی موشن ها می باشد.

درباره ادوبی ایکس دی

ادوبی ایکس دیگی یکی از نرم افزار های جدید ادوبی کریتیو کلود است. این نرم افزار مناسب طراحان وبی است که میخواهند نمونه اولیه طراحی خود را به صورت اینتراکتیو و پیاده شده ارائه دهند.

ایکس دی بزرگترین و پرقدرت ترین رغیب اسکچ اپ است، اما مزیت بزگ ایکس دی نسبت به اسکچ  اتصال به کریتیو کلود و نرم افزار های آن همچون ایلستریتور، فتوشاپ و افتر افکت می باشد. به این معنی که شما می توانید فایل های ایلستریتور را در ایکس دی باز کرده و لایه های آن را ویرایش کنید و یا اینکه حتی بدون گرفتن خروجی تمایم لایه های طراحی وب سات خود را در افترافکت داشته باشید تا بتوانید موشن های مورد نظر خود را پیاده کنید.

در آخرین ورژن ایکس دی که 2019 می باشد قابلیت های بزرگی در اختیار کاربر قرار گرفته که مهمترین آن اضافه شدن بخش پلاگین است. تا چندی پیش تنها نقدی که به ایکس دی بود عدم پشتیبانی از پلاگین های بود و به همین دلیل خیلی از کاربران اسکچ را به ایکس دی ترجیح میدادند. حال ورق برگشته و عدم استفاده از ایکس دی، طراحان را به زحمت خواهد انداخت.

Adobe XD

۶

Adobe XD